Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co kłopoty z erekcją lub impotencja. Mężczyźni, którzy mają obniżone libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które zawierają zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to na ogół alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm i problemy w związku. Niskie erekcja libido może także wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn przeżywa stres za sprawą trudów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to owocować istotnym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm ludzki ma genetyczną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu reprymendy od szefa zacząć z nim bójkę lub brać nogi za pas, dlatego przeważnie tłumimy tę naturalną reakcję, powodując, że nasilona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeśli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich kamagra jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.