Wszystko o męskosci

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Pozyskaj wiedzę na temat tego, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, gdyż prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i kondycję seksualną na długi czas.

Testosteron nadzoruje

Najistotniejsze transformacje, przez które przechodzi twoje ciało, wyzwalane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w łonie matki

Sposób wiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk lub jako tadalis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą wytwarzanie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu wywołuje różnorodne zmiany w wyglądzie oraz zachowaniu chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W czasie, kiedy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, cały czas trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to efekt pracy testosteronu. Innym skutkiem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tania levitra